VIDEO

2013PRO TEBE ( FOR YOU)

Interaktivní instalace Mariany Alasseur a Jana Látala připravená pro kolemjdoucí na piazzetě ND u příležitosti Státního svátku 28. října.

Každý v sobě nese své obrazy. Obrazy každého z nás vycházejí z kulturní podmíněnosti země, ve které vyrůstáme. Všichni tvoříme své obrazy na pozadí jedné vlajky, která nás ať chceme nebo ne spojuje. Co se o sobě a o nás díky tomuto zrcadlu dozvíme? Kým jsme? O čem sníme? Zapojit se mohou všichni, instalace je vytvořena přímo PRO TEBE.

Velkoformátová vlajka české republiky (10m x 7m) z plachtoviny bude rozložena na piazzettě Národního divadla a ohrazena dřevěným lištovím. Do vzniklé plochy bude nasypán bílý křemičitý písek rozprostřený tak, aby v centimetrové vrstvě zakryl celou plochy vlajky. Vlajka tak bude ukryta pod jemnou vrstvou písku, do které bude možno lehce malovat štětci nebo následně malby „mazat" hráběmi. Vytvoří se tak vlastně obří dětské kreslítko s tříbarevným podkladem. Díky velikosti vlajky není pro kolemjdoucí na první pohled zřetelné, že jde o státní symbol. Vlajku a malby na ní z vrchu (historická budova ND) snímá časo-sběrná kamera s vysokým rozlišením. Záznam z kamery bude následně upraven, zrychlen a bude promítnut 3.11.2011 v rámci FPP2011 v klubu Rock Café a v prostorách ND.

více na: http://www.novascena.cz/cs/repertoar/540.htmlGalerie Františka Drtikola Příbram si Vás dovoluje pozvat na zahájení výstavy
Výtvarného odboru Umělecké besedy
DOMA
ve čtvrtek 5. září 2013 v 17 hodin, úvodní slovo Richard Drury, předseda VOUB a Svatopluk Klimeš, kurátor výstavy

Mnetěš 86, 413 01 Roudnice nad Labem | zc.manzes@lanairam | mobil : 00420 - 724 649 011 | www.mariana-alasseur.cz           © 2014 Všechna práva vyhrazena.